Paykasa Hakkında

Paykasa internet alışverişlerinde kullanılan bir karttır. Online olarak kullanılabilen kredi kartı da denilebilir. Ödeme işlemi ön ödemeli olarak gerçekleşmektedir. İnternet ortamında kredi kartı bilgileri paylaşılmak istenmediğinde Paykasa kullanımı tercih edilebilir.

Paykasa Nedir?

Paykasa kart, satışı euro kuru üzerinden gerçekleştirilen ve internet alışverişleri esnasında kullanılan bir sanal kredi kartıdır. Kredi kartları gibi 16 haneli kart numarası, güvenlik kodu ve son kullanma tarihi vardır.


Kullanılacak bakiye, Paykasa kart Bilgi Alındığı esnada içine yüklenir. İçerisindeki bakiye bittiğinde Paykasa kart işlevini yitirir tekrarkullanılamaz.

Paykasa Nasıl Kullanılır?

Paykasa online olarak kullanılan bir sanal kredi kartıdır. İnternet üzerinden yapılan alışverişler Paykasa kart numarası, güvenlik kodu ve son kullanma tarihi girilerek yapılır.
Kişisel bilgilerinizi internet ortamında paylaşmayı gerektirmez.

Paykasa Nerelerde Geçer?

Paykasa kart online alışveriş sitelerinde kullanılır.
Kredi kartı bilgileri paylaşılmak istenilmediği durumlarda yapılacak online alışverişlerde Paykasa kart kullanılabilinir.

Paykasa Bilgi Alma

Her fiyat aralığında Paykasa kart Bilgi Almak mümkündür. Bilgi Alma seçenekleri euro kuru üzerinden gerçekleşmektedir. Euro kuru değiştikçe fiyatlarda değişiklik gerçekleşmektedir. Birden fazla kart Bilgi Almak mümkündür.
Paykasa kart Bilgi Alınırken içerisindeki bakiyeye dikkat edilerek ihtiyaca uygun olarak alınmalıdır. İçerisindeki bakiye bittiğinde kartlar kullanıma kapanacaktır.

Paykasa Bozdurma

Paykasa kart bozdurulabilir bir sanal karttır. Bu özellik sayesinde sanal paralarınız nakite çevrilebiliyor. Hesabınızda bulunan ve nakite çevirmek istediğiniz tutarı bildirmeniz yeterli. İsteğiniz bize ulaştıktan hemen sonra işlem gerçekleştirilecektir.
Nakit çekme işlemi onayladıktan sonra, isteğiniz esnasında bildirilen hesap numarasına Paykasa kartınızın içinde bulunan ve nakite çevrilecek tutar gönderilecektir.

Paykasa Para Yatırma

Paykasa kartlar Bilgi Alındığı esnada içerisinde bulunan bakiye kadar harcama yapabilen bir karttır.
İçerisinde bulunan bakiye bittiğinde tekrar bakiye yüklenemez.

Paykasa Al - Paykasa Bozdur

Paykasa kart internet alışverişlerinde kullanılan en yaygın ödeme yöntemlerinden biridir. Paykasa sayesinde güvenlik açığının yüksek olduğu internet ortamında güvenli alışveriş yapılabilir. Günümüzde birçok insan, teknolojinin getirmiş olduğu faydalardan yararlanmak istiyor. İnternetin kolaylığı, hizmeti kişinin kapısına kadar getirmesi insanları, internet alışverişlerine teşvik ediyor. Fakat insanlar güvenlik zafiyetinden korktuklarından dolayı alışveriş yapmaktan çekinebiliyorlar. Paykasa al işlemi ile Paykasa kart Bilgi Alınarak bu problem ortadan kalkmaktadır. Online ödeme yöntemi olarak kullanılan Paykasa, ödeme yöntemleri içerisinde en kullanışlı olan ödeme yöntemidir. Dünyada uzun bir süredir ödeme yöntemi olarak kullanılan Paykasa ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamıştır. Ülkemizde en yaygın olarak kullanılan Paykasa kart Paykasa al işlemi ile temin edilebilir. Paykasa al işlemi ile kolayca alınabilen kartlar denildiğinde akla ilk olarak bilindik kredi kartlar gibi kartlar gelmektedir. Fakat Paykasa kartların fiziki bir formu yoktur. Bu kartların en önemli özelliği ön ödemeli olmasıdır. Bu sayede kartların limiti kullanıcılar tarafından belirlenmektedir. Ayrıca Paykasa kartlar, fiziki bir forma sahip olmadıkları için kaybolma ve üçüncü şahısların eline geçmesi gibi herhangi bir durum mevcut değildir. Böylece güvenlik durumu güvence altına alınmıştır. Kart bilgileri kullanılarak kötü niyetli kişiler tarafından işlem yapılamaz. Paykasa al işlemi ile alınan Paykasa kartların sağlığı kolaylıklar ve avantajlar nedeniyle gördüğü ilgi de giderek artmaya başlamıştır. Paykasa al ile alınan kartlarda bazen alışverişin ardından bakiye kalabilir. Bu bakiyeler Paykasa bozdur işlemi ile nakite çevrilebilir. Paykasa bozdur işlemi ile kalan tutar, kart sahibinin hesabına en yüksek kur üzerinden bozdurularak havale yapılmaktadır. En kısa haliyle Paykasa bozdur işlemi; Paykasa kart içerisinde döviz olarak kalan tutarın, Türk Lirası’na çevrilerek istenildiği zaman çekilebilmesi anlamına gelmektedir. Paykasa bozdur işleminin ardından Türk Lirası’na çevrilen tutar, bize bildireceğiniz banka hesabınıza aktarılacaktır.